پرسش ها وپاسخ های متداول

سوال:

چگونه می توانم به پیوست وصل گردم واز خدمات آن بهره مند شوم؟

جواب:

اگر شما یک تیلفون همراه داشته باشید و مشترک  هر یک از این چهار شرکت (افغان بیسیم، ام تی ان، اتصالات و افغان تلکام) در افغانستان بوده باشید، شما می توانید یک کاربر و مشترک پیوست نیز باشید.  این کار بهمان اندازه ساده است. تنها کاریکه شما نیاز دارید این است:  به صفحه پیام های تیلفون همراه  خود بروید و 1، Paywast  بنویسید و به کود مختصر 729 ارسال نمایید. شما حالا یک مشترک  پیوست هستید.  حالا شما  می توانید  گروپ خود را ایجاد نمایید.  جهت ساختن گروپ  شماره 1 و نام گروه خود را بنویسید  و به کود مختصر 729 ارسال نمایید.  کوشش کنید که در وقت نوشتن 1  و Paywast میان شان فاصله ایجاد نمایید و برای این کار فاصله گزار یا سپیس بار را فشار بدهید وهیچ کامه، سیمی کولن ویا کدام نقطه گذاری دیگرنباید انچام دهید.

سوال:

چه تفاوت میان پیام و پیوست وجود دارد؟

جواب:

تفاوت بین گروه های  پیام و پیوست تنها در تعداد می باشد. پیوست برای  ارتباطات اجتماعی بین افراد، خانواده ها و هم قطاران طرح وایجاد شده است تا از طریق تشکیل گروه ها  با هم ارتباط  برقرار نمایند.  با این حال،  گروه های “پیوست” تعداد بیش از 50 عضو را در یک گروه اجازه نمی دهند.  بنابراین، اگر اعضای گروه شما بیش از 50 نفر باشد، شما باید به فکر اشتراک کردن در یک گروه “پیام” بیفتید.  به عبارت دیگر،  پیوست  برای گروه های کوچک طراحی شده است در حالی که پیام برای گروه های بزرگ شبکه های اجتماعی توصیه می شود. بهر حال،  شما لازم نیست که  درمورد ساختن یک گروه بزرگ نگران شوید.  اگر شما نمی خواهید یک گروه بزرگتر بسازید شما به انجام این کار مکلف نیستید.  شما می توانید یک یا چند گروه کوچک دیگر بسازید چون شما می توانید حداکثر پنج گروه  کوچک تشکیل بدهید.  نا گفته نباید گذاشت که ساختن هر دو نوع گروه تقریبا با هم مشابه است.

سوال:

پس چه چیز “پیام” را از” پی اد”  متمایز می سازد؟

جواب:

پیام وپی اد هر دو برای برقراری ارتباطات شرکت ها و سازمان های بزرگ و پیچیده با اعضا وکارمندان آن  طراحی شده  است.  تفاوت بین این دو این است که گروه ها وسازمان های اشتراک کننده در پیام  می توانند  گروه های خود را از طریق رابط انترنیتی  و یا از طریق  تیلفون های همراه خود  اداره نمایند در حالیکه خدمات پی اد می تواند به صورت مشترک توسط  مالک گروه و تیم پی اد در شرکت پیوست اداره شود . مشترکین پیام می توانند هریک از  سه نوع گروه خدمات پیام (پیام 1، پیام 2 وپیام 3)  را جهت برقراری ارتباط با کارمندان و یا مشتریان خود انتخاب نمایند.

سوال:

چه کسی بایداز پیام و چه کسی باید پی اد استفاده کند؟

جواب:

به آن دسته از سازمان های کوچک، متوسط ​​و بزرگ که به طور منظم ومداوم با کارکنان، اعضا و مشتریان خود درارتباطات باشند توصیه می شود که به پیام اشتراک نمایند. همچنان، به شرکت های که تبلیغات واطلاعاتی تجارتی را به طور منظم به گروه های زیادی از مردم میفرستند نیز  توصیه می شود که از پیام  استفاده نمایند و از قیمت های بی نظیر آن بهره مند شوند. از سوی دیگر، سازمان هایی بزرگی که گاهی اوقات نیاز به ارسال پیام های گروهی و ارتباطات جمعی به جمعیت های بزرگی از مردم دارند ممکن است برای برقراری ارتباط با گروه مورد نظر خود از پی اد استفاده نمایند. به عنوان مثال، وزارت های معارف و تحصیلات عالی  گاهی اوقات نیاز دارند که به جمعیت های بزرگ متعلمین و محصلین تماس حاصل نمایند ممکن است ازپی ا  د استفاده نمایند  . در مقابل، بانک ها، نهاد های سرمایه گذاری برای قرضه های کوچک، شرکت های خرده فروشی و عمده فروشی، سازمان های کاریابی وغیره که نیاز به تبلیغات  منظم و مداوم  دارند ترجیحا باید از پیام استفاده نموده واز قیمت های باورنکردنی بسته های مختلف آن بهره مند شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده شرکت های کوچک و متوسط  از پیام، لطفا بر روی لینک زیر کلیک کنید:

سوال:

چرا باید سازمان ها وشرکت ها از پیام های کوتاه کتبی یا اس ام اس استفاده کنند؟

:جواب

هر شرکت و یا سازمان حسب دلخواه می تواند هر  کانال نشر اطلاعات و تبلیغات را که خواسته باشد انتخاب کند. چیزیکه مهم است این است که سازمان ها ترجیح می دهند  که پیام های خود را از طریق بهترین ومؤثر ترین وسایل ارتباطات جمعی به جمعیت مورد نظر خویش بفرستند. در واقع، پیام کوتاه کتبی  یا اس ام اس مؤثر ترین وسیله ارتباطی در بازار امروز است. تحقیقات نشان داده است که 95٪ از مجموع پیام های کوتاه کتبی فرستاده شده در ظرف 24 ساعت  خوانده می شوند در حالی که 50٪ از ایمیل ها فرستاده شده حتی قبل از خواندن توسط دریافت کنندگان خود  حذف می شوند. پیام های کوتاه کتبی یا اس ام اس ها قوی تر و موثر تر از تبلیغات تلویزیون و رادیو می باشد. در تلویزیون و رادیو، تعدادی از آگهی های بازرگانی که توسط مخاطبان آن دیده نمی شوند حتی به مراتب بیشتر از میزان حذفیات و فرسایشات ایمیل می باشند. احتمال اینکه در زمان نشر یک اعلان تجارتی خاص، میلیون ها نفر از خانواده ها ممکن است  برخی از برنامه های دیگر را ببینند و یا دستگاه ها ی تلویزیون و  رادیوی خود را خاموش نموده باشند و درنتیجه  قادر به دیدن  آگهی تجاری مذکور نشده باشند بسیار زیاد وجود دارد. اما بر خلاف، تنها فیصدی محدودی از پیام های کوتاه کتبی ارسالی توسط تیلفون های همراه ممکن است مورد توجه دریافت کنندگان قرار نگیرند وحذف شوند.

سوال:

چگونه میتوان گروپ های پیوست و پیام را ایجاد نمود؟

جواب:

ایجاد یک گروه خیلی آسان است.  شما لطفا به صفحه  پیام  تیلفون همراه خود بروید وعدد “1” و “نام گروپ”  خود را بنویسید و به کود مختصر 729 ارسال نمایید؛ گروه شما تشکیل می شود. اگر کسی می خواهد به گروپ شما بپیوندد،  او عدد “0”و ” نام گروپ” خود را باید بنویسد و به کود مختصر 729 ارسال نماید.   او با این کار عضوگروپ شما می گردد.  برای جزئیات بیشتر در مورد چگونگی تشکیل یک گروه، لطفا راهنمای کاربر پیوست را فشار بدهید.

راهنمای کاربر پیوست

سوال:

چگونه از “پیام” در جستجوی شغل میتوان استفاده نمود؟

جواب:

شرکت های مصروف در اعلانات کاریابی و همچنان جویندگان شغل به طور یکسان می توانند از پیام  برای رسیدن به اهداف خود استفاده نمایند. شرکت های استخدام کننده نیز می توانند از گروپ های پیام جهت پیدا کردن بهترین استعدادها برای پر کردن پست های خالی خود استفاده نمایند و به گروه های خاصی از اشخاص مسلکی  پیامهای کوتاه کتبی ارسال نمایند. از طرف دیگر، طالبان شغل وجستجوگران کار نیز به آسانی می توانند  ازگروپ های پیام استفاده نموده وبا شرکتهای یاد شده تماس برقرارنمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از پیام برای کاریابی، لطفا بر روی لینک زیر کلیک کنید:

 سوال:

چگونه می توانم گروپ های پیوست و پیام خود را از طریق اینترنت ایجاد نماییم؟

جواب:

این کار بسیار آسان است. فقط به وب سایت پیوست بروید و  www.paywast.com یا www.paywast.af  بنویسید و سپس نام کاربری، شماره تیلفون  وپا پسورد یا رمز عبور خود را بنویسید و بعدا  دکمه ایجاد نام کاربری یا “create username” را فشار بدهید.  شما یک پیام تاییدی تولید شده بوسیله کامپیوتر را از شرکت پیوست دریافت خواهید کرد. سپس، با استفاده از همان سوال قبلی ” چگونه میتوان گروپ های پیوست و پیام را ایجاد نمود؟” شروع به ایجاد گروپ خود نمایید.

سوال:

چگونه می توان به نماینده خدماتی شرکت پیوست تماس برقرار نمود؟

جواب:

مرکز خدمات مشتریان (کمک به مشتریان) پیوست هفت روز هفته از ساعت 8:00 صبح  الی ساعت 10:00  شب در خدمت مشتریان قراردارد.  نمایندگان خدمات مشتریان پیوست با علاقمندی به سوالات شما پاسخ داده و شما را در جهت افتتاح حساب و ایجاد گروپ  راهنمایی  لازم خواهند نمود. برای تماس با پیوست، لطفا به شماره های:  729 729 707 و  729 729 789و یا ورود به www.paywast.af/contact با ما در تماس شوید.

سوال:

چگونه می توانم در بسته های خدمات اشتراک نمایم؟

جواب:

برای اشتراک در هر یک از بسته های پیوست، فقط مبلغی را بنویسید  که بسته یاد شده به آن مبلغ بفروش می رسد. به عنوان مثال، برای عضویت در بسته  “ارزان” به صفحه پیام های تیلفون همراه خود  بروید و عدد 25  رابنویسید و به کود مختصر 729 ارسال نمایید. و اگر می خواهید در بسته “فراوان” اشتراک نمایید، به صفحه  پیام های تیلفون همراه خود بروید و عدد 49 بنویسید و به کود مختصر 729 ارسال نمایید، شما عضو بسته مورد نظر می شوید.  به همین ترتیب، جهت اشتراک به سایر بسته های دیگر پیوست از عین طریقه استفاده نمایید.